Çöpçü Balıkları

Tatlı su akvaryumunun olmazsa olmazlarıdır her akvaryumda mutlaka bulunması gereken bir canlıdır , sağlam yapılarıyla kolay hastalanmazlar bu yönleriyle de akvaryumunuzun uzun süre yaşayacak canlıları arasındadırlar ortalama 4-5 sene yaşarlar.
Akvaryumda biriken fazla yemler sularda zamanla kirlenme yaratır ve canlılar birer birer ölmeye başlar işte böyle durumlar için çöp balıkları birebir hayati öneme sahip canlı seçimidir.
Çöpçü balıklarının balık pisliği yedikleri inancı vardır bu doğru değildir çöpçü balıkları yem artıkları ve yenmemiş yemlerle beslenirler sadece.
Çöpçü balıklarını çoğaltmak için iki erkeğe bir dişi oranı tutulmalıdır, çöpçü balıkları yumurtlayarak çoğalır ve yumurtaları alınmazsa yemeye başlayacaklarıdr böyle durumlarda kumun olmadığı boş bir akvaryuma erkek ve dişi çöpçü balığı ayrılır akvaryum su derecesi birkaç derece azaltılır ve yumurtlama bittikten sonra eşler akvaryumdan alınır,yumurtadan çıkmaya başlayan yavrular artemia ile beslenir bir kaç içinde hızlı büyüdüklerini görürsünüz.
img0359aa Çöpçü Balıkları

Bir yanıt yazın