Alman Kurdu

Bir çoban köpeği olarak geliştirilen Alman kurtları daha sonra zekası gücü ve çevikliğiyle insanların beğenisini kazanmış bir çok farklı alanda kullanılmaya başlanmıştır koruma ,dedektör köpekler olarakta kullanılmış evlerimize kadar girmeyi başarmışlardır.
Ortalama 13 yıl ömürleri vardır bu yaşam süreleri baklım şartlarına göre uzayıp kısalabilir.
Alman köpeklerinin üç hassas noktaları vardır ki bu onların seçilmelerini yaşamlarını etkileri bunlar kulak,sindirim ve kalça çıkıklığıdır.
Alman köpeklerinin sindirim sistemleri kısadır bu yüzden  hassastır beslenmelerine özenle dikkat edilmesi gerekir kuru mamanın yanında ek besinler de verilmelidir.
Kulak düşüklüğü genetiktir ve genelde kulak düşüklüğü olan köpekler yarışmalara alınmazlar ve üretimlerine izin verilmez.
Kalça çıkıklığı da genetiktir tedavi edilse de yeterli performansı gösteremezler .
Ortalama boyları 60-65 santimdir.Boyutları yüzünden küçük bir evde bakılmamalıdırlar geniş bir alanda bakıldıklarında daha hareketli olurlar.
Aktivite olarak Alman kurtları rekabeti seven canlılardır onların bu özellikleri bilinerek eğitimle harmanlanmış eğlenceler çok hoşlarına gider.
Genel olarak Alman Kurtları sağlık olarak hassas canlılardır ve bakımları yüksek maliyetlidir köpek tercih ederken bu da göz önüne alınmalıdır.
Alman Kurtlarının karşılaştıkları hastalıklar Faktör VIII eksikliği ( kanamanın durmaması ), alerji, ekzama, mantar, maya dermatiti, tiroid bozuklukları ED / HD ( omuz ve kalça bozuklukları ) sayılabilir.
alman Alman Kurdu

Bir yanıt yazın