Pitbull

Bir dönem savaş köpeklerinin torunu olarak tanınan bu köpek türü bir çok türün çiftleştirilmesiyle üretilmiştir , erkekler 45-60 cm, dişiler ise 38-48 cm arası büyüklüğe ulaşırken ağırlıkları 15-35 arası değişebilmektedir.
Pitbulların çevreye verdikleri haklı bir korku vardır bu yüzden bir çok ülkede de yasaktır bizim ülkemizde de ithal edilmesi ,hediye edilmesi,reklamı yasaktır bu korkunun nedeni pitpulların özellikle yanlış ellerde birer saldırı makinesine dönüşmesinden kaynaklıdır.
Pitbulların dişleri 1,5-2 ton basınç yapabilmektedir ve ısırdığından ön dişlerinin yerine arka azı dişlerini kullanırlar.

Pitbull’ların çoğu zaman gazetelere yansıyan saldırgan tutumlarının altında iç güdüsel savunma ve şartlanmalar vardır. İşte bu tarz tepkilerin ilk sebebi de eğitim aşamasındaki yönetilen- yöneten denklemindeki aksamalardan kaynaklanmaktadır. Köpeğinize vakit kaybetmeden yöneten olduğunuzu hissettirmelisiniz.
İlk 7- 10 günlük dönemde, yeni doğan yavruların gözleri kapalı kalır. Bu süre zarfında, yavrular doğum ağırlıklarının iki katıdırlar ve aktiviteleri gittikçe artacaktır. Genel bir kural olarak, doğan yavrulardan her birinin doğum ağırlığı emzirme periyodu boyunca her hafta artmalıdır (ilk haftalarda artış daha az, son haftalara doğru daha fazla kilo artışı olabilir).
pitbull-resimleri-1 Pitbull

Bir yanıt yazın