Muhabbet Kuşu Almadan Önce – Dikkat

Bilinçsizce sırf  hayvan sevgisiyle alınmış tüm canlıların bir zamandan sonra sizi ailesi gibi görüp kabulleneceğini ve sizin sıkılıp onu terk ettiğinizde  hayvanın çöküş sürecine girip bunun zulme dönüşeceğini bilmiyorsanız almayın.

Her yere saçılacak yem kabuklarını, evde serbestçe dolaştığında olur olmaz yerlere bırakacağı ,  dışkılarını ve yılın değişik zamanlarında evde uçuşacak tüyleri önemsemeyecekseniz ve özellikle tüylerinden etkilenebilecek olduğunuzun bilincinde değilseniz Almayın.
Hastalandığında Veteriner hekime götürecek kadar imkanınız yok almayın.
Bir zamandan sonra onunda bir eşe ve yavruya sahip olma hakkının olduğuna ve buna elverişli bir ortam sağlayacağınıza inanmıyorsanız almayın.
Sabırla denemenize rağmen (ki doğru yerden doğru kuşu aldığınızda ve doğru yöntemleri uyguladığınızda başarmamanız mümkün değildir) size alışmadığında kızıp değiştirmeyi düşünecekseniz almayın.
Herhangi bir nedenle bir  günden fazla ayrılmanız gerekirse ya da uzun süreli tatile çıkıyorsanız ,  evinizin anahtarını bırakabileceğiniz bilgili ve ilgilenecek bir dostunuz yoksa almayın
En uygun kafes, gıda, aksesuar ve benzeri ihtiyaçları için ayırabileceğiniz yeteri kadar bütçeniz yoksa
LÜTFEN ALMAYIN

yeni-doğum Muhabbet Kuşu Almadan Önce - Dikkat

Bir yanıt yazın