Yavru Muhabbet Kuşlarında Ayak Bakımı – Ayak Hastalığı

Muhabbet kuşu yavrularında özellikle yuvalıkların küçük olması ve talaşsız olması bakımsız olması nedeniyle bir çok hastalığa davetiye çıkarılmaktadır.
özellikle 2-3 haftadan sonra, anne onları temizlemiyorsa, yavru muhabbet kuşlarının ayaklarını kontrol etmek gerçekten önemlidir. Çoğu zaman, yavru ayakları, dışkı nedeniyle sertleşip parmaklarının hareketini zorlaştırır. Balçık gibi olacağından, ayaklarında biçimsizliklere neden olmaması için çıkarılmaları gerekir. Kontrol edilmediğinde, kilitlenen ve düzgün çalışmayan ayak parmakları ve ayaklarla uğraşmak zorunda kalınmaktadır.Kurumuş dışkıya gömülen ayaklar, bir çift beton bota benzerler Bu da veteriner hekim kontrolü ve tedavisi demektir.

Onların ayaklarını temizlemek için iki farklı metod kullanabilirsiniz. Bacaklardaki ufak pislikleri, ılık suyla ıslatıp yumuşattıktan sonra tırnağınızla nazikçe temizleyebilirsiniz veya daha büyük yavrularda çok yumuşak ıslak bir diş fırçası ile nazikçe temizledikten sonra hafifçe dokunuşlarla kurutabilirsiniz. Kullanabilirseniz yumuşak nemli bir kumaş veya kağıt havludan da yararlanabilirsiniz. Tırnak bölgesindeki pislikleri temizlerken çok dikkatli olunmalıdır, tırnak kopabilir.

tırnak Yavru Muhabbet Kuşlarında Ayak Bakımı - Ayak Hastalığı

Bir yanıt yazın