Muhabbet Kuşunuz Yavrusunu Dövüyorsa

Muhabbet kuşu üretiminde sıkça karşılaşılan sorunlardan birisi de anne ya da babanın yavrularını dövmesidir. Bunun altında yatan nedenler çeşitlidir .
Muhabbet kuşları yuvalarında çok fazla rahatsız edilmek istenmez eğer çok fazla kafesle ilgileniyorsanız bundan vazgeçin.
Muhabbet kuşlarını aşırı üretmekten kaçının, iki yada daha fazla üst üste kuluçka geçirdilerse strese girmiş yorulmuş olabilirler bu yüzden kuşlarınızı dinlendirmelisiniz.
Erkek kuş özellikle tekrar çiftleşmek için yavrulara zarar vermek istiyor olabilir yavruları döven kuşu bir süreliğine de olsa kafesten uzaklaştırın
Annenin altında çok fazla yavru varsa yavruları diğer kuşların altına dağıtma imkanınız varsa dağıtın aşırı yavru besleme kuşta yorgunluk oluşturup strese sokabilir bunun sonucunda dişi yavruları dövebilir.
Yavru dövmelerinin bir sebebi de yetersiz ışıktır, karanlık dolayısıyla beslenemeyen anne baba strese girer ve yavruları döver bu yüzden kışın ışık süresinin kısaldığı dönemlerde kuşlarınızı üretmekten kaçının

yavru-dövmesi Muhabbet Kuşunuz Yavrusunu Dövüyorsa yavru-dövmesi-2 Muhabbet Kuşunuz Yavrusunu Dövüyorsa

Bir yanıt yazın