Blue Tang

Renk tonu ,makul fiyatları ve beslenmedeki yem kabulu ile yeni başlayanlar içinde ,uzman akvaristler içinde sevilen vazgeçilemeyen türler arasındadır.
Blue tanglar akvaryumlara ilk eklendiklerinde ürkek bir tavır sergileyebilirler ve beyaz benek hastalığı başta olmak üzere hastalıklara çok duyarlıdırlar ancak ilk aşamayı geçtikten suya adapte olduktan sonra kolay hastalanmazlar fakat aşırı balık yükünün olduğu veya agresif türlerin olduğu tanklarda beslemekten kaçınmak gerekir.
Beslenme: Blue tanglar akvaryuma ilk eklendikleri birkaç gün yem sorunu yaşayabilirler bu zaman diliminde doğal hayatında tükettiği yemleri vermek doğru olacaktır bu süreçte akvaryum suyunun da önemi vardır. Kısa zaman sonra balık akvaryuma adapte olduğunda bu yem sorunu kalkacaktır bu süreden sonra artık obur bir balığınız vardır ne verseniz asla geri çevirmeyecektir.
Dikkat etmeniz gereken şey balığın tüketimine bakmadan yemi fazla kaçırmamanızdır .Blue tanglar doğası gereği verilen tüm yemi yerler daha yediklerini sindirmeden geri atarlar.
Blue tanglar için ortalama 24-27 derece sıcaklık yeterlidir.
Blue tanglar 25 santime kadar uzayabilmektedirler.
Blue tanglar reef uyumludurlar.

blue-tanbtang Blue Tang

Bir yanıt yazın