Sivasta Arıcılığa Büyük Adım

Dünya Arıcılar Birliği Federasyonu Apimondia tarafından 2 senede bir düzenlenen, arıcılık sektörü açısından büyük önem taşıyan, otoritelerce dünyanın en prestijli 10 kongresi arasında kabul edilen Dünya Arıcılar Birliği Federasyonu Apimondia üyeliğine Sivas kabul edildi.

Dünya Arıcılar Birliği Federasyonu Apimondia tarafından 2 senede bir düzenlenen, arıcılık sektörü açısından büyük önem taşıyan, otoritelerce dünyanın en prestijli 10 kongresi arasında kabul edilen Apimondia Kongresi’nin 43. sü 29 Eylül–4 Ekim 20l3 tarihinde Ukrayna’da yapıldı. Ukrayna’da yapılan Apimondia Arıcılar Birliği Kongresi’nde Sivas da temsil edildi. Kongrede Sivas Arıcılar Birliği, Dünya Arıcılar Birliği Federasyonu Apimondia üyeliğine kabul edildi.

Kongreye Sivas’ı temsilen Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Aslan, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Musa Kalebayır, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Cengiz Solmaz, Sivas Arıcılar Birliği Başkanı Yılmaz Doğan katılırken Arıcılar Merkez Birlik Başkanı Bahri Yılmaz da kongrede yer aldı. Kongrede Sivas Arıcılar Birliği, Dünya Arıcılar Birliği Federasyonu Apimondia üyeliğine kabul edildi.

İhsan Aslan, “Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Türkiye adına aday olarak resmi müracaatını yapmış ve en güçlü adaylar arasında yer almaktadır. Ülkemizin 45. Apimondia Kongresi adaylığı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından da desteklenmektedir. Bu amaçla Bakanlığımız ve Arı yetiştiriciliği ve Bal üretiminde önde gelen illerimizi temsilen geniş katılım sağlanmıştır.” dedi.

13d1692e3e3b1100e7872b5852e039e5 Sivasta Arıcılığa Büyük Adım

Bir yanıt yazın